wtorek, 30 kwietnia 2024 r.

98 jednostek OSP odebrało promesy

2024-03-28

W piątek 22 marca w budynku GOKSIR w Biszczy podpisano umowy w ramach projektu ,, Lubelskie wspiera OSP" Wszystkie nasze jednostki a więc OSP Bukowina, OSP KSRG Biszcza I, OSP Biszcza II, OSP Wólka Biska oraz OSP KSRG Gózd Lipiński otrzymają po 10 tys. złotych na swoją działalność. Dziekujemy Panu Marszałkowi za wsparcie a jednostkom gratuluję !!!

Foto relacja: https://www.biszcza.pl/galeria/zdjecia-z-imprez-gminnych/348

Przedstawiciele 98 jednostek OSP z terenu powiatu biłgorajskiego otrzymało promesy w ramach otwartego konkursu "Lubelskie wspiera OSP". Łącznie do naszych strażaków trafiło prawie milion zł dotacji.

Promesy z rąk wicemarszałka Miachała Mulawy odebrali przedstawiciele 98 jednostek OSP. Łącznie do powiatu biłgorajskiego trafi 977 835, 47 zł. Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Grzegorz Wróbel Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Andrzej Szarlip Starosta Powiatu Biłgorajskiego, Zbigniew Pyczko Wójt Gminy Biszcza i Członek Zarządu Wojewódzkiego OSP RP Pyczko, oraz Jan Małysza, Członek Zarządu Powiatu i prezes Zarządu Powiatowego OSP.

Środki w ramach otwartego konkursu "Lubelskie wspiera OSP" przeznaczone mogą być np. na zakup niezbędnego sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem oraz na wyposażenie strażaków ochotników w niezbędny sprzęt ochrony osobistej.