czwartek, 02 maja 2024 r.

Dofinansowanie dla Gminy Biszcza: 2 mln 261 tys. zł z programu budowy hal sportowych - Olimpia

2023-09-21

„Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich” został ustanowiony przez Radę Ministrów i jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT).
Celem programu jest stworzenie warunków do całorocznego przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego. Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym.

Przedmiotem inwestycji na terenie Gminy Biszcza jest budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem w Bukowinie. Dodatkowo boisko wraz z halą zostanie utworzone łącznie z zapleczem sanitarno-szatniowym, łącznikiem między szkołą a projektowaną halą, trybunami oraz mobilną strzelnicą laserową. Całkowity koszt inwestycji to 3 230 000,00 zł.